Salon fryzjerski dla zwierząt Laki, Bytom.
Bytom, 41-923
799 771 711
salon.laki@interia.pl

Pielęgnacja zwierząt – Trymowanie

spa dla psów bytom, 799 771 711

Pielęgnacja zwierząt – Trymowanie

www.salonlaki.pl

 

Pielęgnacja zwierząt: trymowanie

 

Strzyżenie i pielęgnacja zwierząt staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Większość osób przywiązuje wagę do pielęgnacji swoich zwierząt domowych (w końcu one również są naszą wizytówką).

Salony fryzjerskie dla zwierząt dają wiele możliwości pielęgnacji czworonogów.  Kosmetyka dobierana jest do konkretnej rasy lub według życzenia właściciela. Zabieg na który dziś chciałabym zwrócić uwagę to trymowanie sierści…

 

www.salonlaki.plPsy o sierści szorstkowłosej:

Takie pieski mają twardy w dotyku włos. Co prawda nie linieją, ale ich sierść wymaga starannej pielęgnacji. Najlepszy w tym wypadku jest właśnie zabieg trymowania czyli zabieg polegający na usuwaniu martwej sierści.

Oczywiście właściciel może zrobić to samodzielnie jednak bardzo łatwo można przesadzić.

Warto nadmienić, że w salonach fryzjerskich dla zwierząt znajdują się specjalistyczne sprzęty do takich zabiegów, m.in.: nożyczki z odpowiednimi końcówkami w zależności od rodzaju sierści.

 

                Rasy psów, które powinny być trymowane:

 

  • Cocker spaniel angielski
  • Cocker spaniel amerykański
  • Airedale, Border, Cairn, Wesch(Walijski), Parson Russel, Norfolk, Norwich, Amerykański Terrier
  • Olbrzymi, Średni, Miniaturowy Sznaucer
  • Jamnik szorstkowłosy
  •  Niemiecki Terier Myśliwski
  •  Foksterrier szorstkowłosy
  •  Golden Retriver
  •  Seter Irlandzki, Czerwonowłosy, Szkocki, Gordon.

Pytania i odpowiedzi:

 

„Co to jest furminator?”

 

Furminator to przyrząd do czesania i wyciągania martwej sierści tzw. Podszerstka, który pies gubi podczas jej zmiany. Należy jednak uważać: częste lub długie czesanie może spowodować wyrwanie ze skóry „młodej” sierści lub podrażnienie skóry.

 

„Czym można trymować psa?”

 

Na czym pracuje groomer zależy od tego czym mu łatwiej bądź od tego, co posiada w salonie. Jeśli chodzi o trymowanie w domu: nie trzeba kupować specjalnych nożyków ponieważ równie dobrze można to zrobić palcami z gumowymi nakładkami czy szorstkim kamieniem .Jednak używając jakiegokolwiek sprzętu, trzeba uważać na to czy na pewno wyrywamy sierść martwą i czy rasa psa jest do tego przystosowana.

 

„Czy można strzyc psa u którego zalecane jest trymowanie?”

 

Psy rasowe szorstkowłose, które nie biorą udziału w wystawach, nie muszą być trymowane. To jest sprawa i decyzja właściciela. Jednak trzeba być świadomym, że sierść u takich piesków po strzyżeniu zmienia się w dotyku i nie jest już taka miękka i miła. Korzystając z usług psiego fryzjera warto poprosić o usługę wyczesania podszerstka ponieważ to, że piesek jest ostrzyżony nie znaczy, że nie ma w nim nadal tej martwej sierści, którą powinniśmy wyrwać.

WAŻNE! Zabieg trymowania pierwszy raz powinno się zrobić u 3 miesięcznego pieska.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, możesz znaleźć nas również TU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *