Salon fryzjerski dla zwierząt Laki, Bytom.
Bytom, 41-923
799 771 711
salon.laki@interia.pl

Alergia na kota

spa dla psów bytom, 799 771 711

Alergia na kota

www.salonlaki.pl

ALERGIA NA KOTA

 

Objawy alergii

Typowe objawy alergii na kota (co już pewnie wiesz, skoro tu jesteś) to kichanie, stale cieknący katar z nosa lub co gorsze duszności – które mogą doprowadzić nawet do astmy.  Jeśli objawy alergii są znośne wcale to nie oznacza, że trzeba pozbyć się pupila z domu. Niestety, jest to jeden z najczęstszych powodów trafienia zwierząt do schroniska lub na ulicę(Kot nauczony tylko w domu, na ulicy zginie 🙁 ). Jest na ten problem kilka metod…

Jakieś metody na alergię?

Oczywiście ten artykuł kierowany jest do osób, dla których zwierzę w domu jest bardzo ważnym „żywym elementem”.

…Niestety metody te nie pomogą na 100% jednak pozwolą lepiej funkcjonować  w towarzystwie kotów. Warto ich spróbować niż od razu decydować się na szybkie rozwiązanie sprawy (czyli pozbycie się zwierzaka z domu).

www.salonlaki.pl

Po stwierdzeniu lekarza, że to na pewno alergia na kota (Ponieważ większość  alergii ma podobne objawy np. na kurz ) zapewne przepisze wam leki na ten problem – lepiej je zażywać, kot nie jest tylko u Ciebie w domu, może być u znajomych u sąsiada obok. Już nie mówię o piwnicach, piaskownicach.  Wiec samo usunięcie kota z domu nie rozwiąże waszego problemu, więc po co to robić?

Alergia na sierść?

 Pamiętajmy  alergia to nie problem sierści, nawet koty łyse rasowe posiadają alergen dla nas ludzi niekorzystny. Problem siedzi w skórze i w ślinie.

Może pomyślmy o kąpieli kota?  Wiem nie powinno się myć kota, one same na swój sposób się myją, i dlatego ślina znajdująca się na futerku przenosi się na wszystko co włókniste lub materiałowe w Twoim mieszkaniu.  Zapewne to  chociaż na trochę poprawi Twoje samopoczucie , lecz niestety problem szybko powróci. Z drugiej strony, kot od małego nie kąpany nie da się włożyć do wanny- szkoda nerwów i zdrowia ;p !

(może są jakieś wyjątki? ;))

 

To może dla większości troszkę prostszy sposób:

– Najlepiej z domu usunąć wszystkie dywany, rogówki z grubym materiałowym obiciem często prać albo zmienić na jakąś skórę (lepiej się czyści, ściereczką szybko i sprawnie).  Koce na których kot się wyleguje częściej prać i niech lepiej znajdują się z dala od was. Raczej ograniczyć wchodzenie kota na kanapę na której, najczęściej siedzisz a już na pewno nie wpuszczać zwierzątka do swojego łóżka! Pościele zmień na antyalergiczne, częstsze sprzątanie mieszkania to wiadomo i tak pewnie to robisz  ze względu na sierść.

Kilka prostych sposobów i nadal możesz cieszyć się obecnością pupila w domu 😉

Pamiętaj ! Obecność  kota uodparnia i przy jego obecności z czasem intensywność alergii staje się coraz mniejsza i bardziej znośna.

 

www.salonlaki.pl

Nie skazujmy zwierzaków na cierpienia związane z opuszczeniem domu w którym się wychował. Wiadomo, nasze zdrowie jest najważniejsze, może w takim wypadku na własną rękę poszukaj mu dobrego przyjaciela  niż decydować się na schronisko ? ..

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, możesz znaleźć nas również TU

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *