Salon fryzjerski dla zwierząt Laki, Bytom.
Bytom, 41-923
799 771 711
salon.laki@interia.pl

Mój pies został pogryziony co zrobić?

spa dla psów bytom, 799 771 711

Mój pies został pogryziony co zrobić?

www.salonlaki.pl

Najczęstsze pytanie z którym się spotykam wśród właściciel jest właśnie pytanie o pogryzienie. Co robić w takim przypadku?

 

Pies został pogryziony, co robić?!”

 

www.salonlaki.pl

Oczywiście pierwszym krokiem jest podróż do weterynarza, który oceni stan zwierzęcia. Zszyje ewentualne rany, zrobi najpotrzebniejsze badania i oceni stan psa. Może być również potrzeba podania antybiotyku i leków przeciw zakażeniom.

WAŻNE! Nie zapomnij zdezynfekować rany zwierzęcia. Jeśli masz daleko do weterynarza lub jesteś aktualnie w drodze, możesz skorzystać ze środków dezynfekujących (np. Octenisept)

„Czy pies może odczuwać lęk po pogryzieniu?”

Jak najbardziej. Niektóre psy po znacznym pogryzieniu, wykazują lęk przed innymi psami. Pupil może być przygaszony, osowiały, może również odczuwać brak apetytu. Wszystko jednak wróci do normy jeśli otoczysz psa opieką i zrozumieniem.

Co ze strzyżeniem jeśli rana nie jest wygojona?

Maszynki, którymi posługują się Groomerzy mają wymienne ostrza, które są przystosowane do strzyżenia po nierównych powierzchniach. Oczywiście warto zadbać o komfort psa i pójść do fryzjera wtedy, kiedy rana całkowicie się zagoi.

Nie ma przeciwwskazań do kąpieli i trymowania, jeśli zajmuje się tym odpowiednio wykwalifikowana osoba.

 

WAŻNE! Przed strzyżeniem, poinformuj groomera o zaistniałym przypadku. Na pewno weźmie to pod uwagę i dobierze odpowiednią metodę pielęgnacji

 

Jeśli chcesz towarzyszyć swojemu pupilowi przy strzyżeniu bądź jakiejkolwiek pielęgnacji w salonie fryzjerskim dla zwierząt: MASZ DO TEGO PRAWO. Fryzjer nie ma prawa odmówić Ci obecności przy swoim pupilu. Warto mieć na uwadze, że nasze zwierzę czuje się bezpieczniej kiedy towarzyszy mu właściciel. Tym bardziej jeśli niedawno stała mu się jakaś krzywda (np. pogryzienie).

Więcej o Nas znajdziesz TU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *